Ragnvald (t.v.) og Lars Reed er gode turrennløpere, og hadde i dag, 3. mai, valgt å gå på ski fra Skoglund. I likhet med fotografen gikk de begge på røbbeski, og var fornøyd med det.
TweetDet er 1. mai 2009 og de fleste er i full aktivitet hjemme i hagen, ute på sykkeltur, pusser båten eller bare slapper av. Her er to aktive langrennsløpere fra Fossum (Erik Bjørgum og Sigurd Fridtun) som har oppsøkt snøen og er på vei opp fra Skoglund til Mikkelsbonn og Grønland. Med unntak av noen få meter med bare flekker her og der, var det skiløype hele veien. Det bør fortsatt være mulig å nyte "vinteren" her noen dager til, slik disse 16-åringene har gjort.
Fortsatt vinterlig ved Oppkuvvann som her sør i vannet fra løypa mot Oppkuven. Isen er usikker, men man kan fortsatt ta seg frem langs land på sørsiden.
Fra Langtjern til Oppkuvbekken ca 2,5 km er det fortsatt sammenhengende snø og fine spor. Som her ved myra før Oppkuvvann.