Leietaker på Vakersetra har anlagt en liten vedfyrt badestamp i bekken som kommer ned fra Langtjerna
TweetOver 1000 orienteringsløpere hadde funnet veien til Sandbakken søndag. Oppsal Orientering arrangerte "Knut Valstads Minneløp". Knut Valstad var en av pionerene i Norge når det gjelder tegning og fremstilling av moderne o-kart.
Formiddagen på Storflåtan bød på mye sol, men etter hvert kom det skyer inn over vannet. Plutselig hørtes tordenskrall, og det kom også litt regn. Heldigvis ikke mye.
Storflåtan er et stort vann, og ørreten her kan nå anselig størrelse. Nå er vi inne i en av de beste fisketidene på året, noe disse padlerne sikkert tenkte å dra nytte av. Klikk på ”Vis på kart”, så ser du hvor bildet ble tatt fra!