Mange tog suser rett forbi, men på en lørdag ettermiddag ser det ut til å holde med en avgang i timen fra Vestby stasjon.
TweetE6 og jernbanelinja baner seg vei gjennom landskapet, og deler Vestby i to. Vi ser Vestby kirke midt i bildet.
Gamle Mossevei holder ikke akkurat samme standard som den nye firefelts motorveien til høyre. Men den er flott å sykle. Denne veitraseen er historisk, for her gikk den første offentlige innfartsåren til Oslo fra sør. Den Fredrikshaldske Kongevei ble bygd på 1600-tallet, og gikk fra Fredrikshald (Halden) til Christiania. Den var i bruk i rundt 250 år.
En riksvei på tvers over firefelts motorvei. Asfalt over alt. Slik ser det ut ved Korsegården nå. På 1700-tallet var det hester og skysskarer her. Da gikk Den Fredrikshaldske Kongevei forbi. Helt siden urtiden har Korsegården vært et sentralt knutepunkt for veifarende.