Gamle og værbitte vegger, litt svai. Rett ved løypa og likevel så avsides: Ingen andre skispor enn de nesten gjensnødde sporene etter mitt besøk for en måned siden.
TweetNypreppa scooterløype, og utsikt til Holsfjorden, Hørtekollen og tåkehavet over lavlandet i sør. Vekslende føre i dag, bløtt og sugende i sola, skarpt og iset der det hadde blitt skygge, og fortsatt finkornet i de dypeste skyggepartiene. God grunn til å holde konsentrasjonen oppe!
Dørene sto åpne denne søndagen, men vi suste forbi på vår skitur gjennom Maridalen. For gudstjenestens del håper vi at bilene tilhørte kirkegjengere, men vi har en mistanke om at noen av dem hadde fraktet skiløpere ut på tur. Føre og spor var det ingenting å utsette på første søndag i mars.
Går du skiløypa mellom Sander gård og Kallerud/Hammeren i Maridalen, passerer du den store, gamle eika ved Nes gård. Utsikten over Maridalsvannet mot Grefsenkollen og Kjelsås er det ingenting å si på!