Verkensvannet ligger ved sykehuset på Dikemark, som vi ser litt av bak trærne til høyre. Til høyre på bildet ser vi også litt av det gamle damanlegget. Her var det en gang i tiden kraftproduksjon. Verkensvannet er for øvrig et godt fiskevann, og det er ikke nødvendig med fiskekort for å prøve lykken med stang, snøre og krok.
TweetSykkelruten mellom Heggsjø og Skapertjern er variert og morsom. Den går delvis på skogsbilvei, men også på sti. Mesteparten av stiene er brede og fullt mulig å sykle på, slik som her, 150 meter nordøst for Skapertjern.
Det var i ferd med å skumre ved Skapertjern, og som så ofte før fikk landskapet et blåskjær idet natten gjorde seg klar til å overta.
Det var fine forhold for kajakkpadling på Bogstadvannet i aften. Bildet er tatt der skiløypene går ut på vannet vinterstid. I bakgrunnen ser vi Bogstad gård.