Det er skyer både på himmel og i vann, men på denne varme, fine sommerdagen er skyene over Småvann på ingen måte truende. Ingen nedbør i dag.
TweetEtter en sykkeltur gjennom Bærumsmarka og deler av Krokskogen ble det en stopp ved Sørkedalen Landhandel. Det var en varm dag, så det ble både skolebrød, is og mineralvann som ble inntatt i hagen. Etterpå var det klart for siste sykkeletappe frem til Fossum.
I dag var det kun en bil på Gullaugkleiva utfartsparkering. Det var i alle fall mange folk ute og gikk eller syklet i den gamle jernbanetraseen som går herfra, så det var tydelig at de færreste hadde valgt bilen for å komme seg på tur i dette området dag.
Det var flere som søkte seg inn til Lysedammene i dag. Med en temperatur på 20-tallet og solskinn var det populært å raste ved tjernet. Vanntemperaturen var imidlertid ikke høy nok til at det ble bading for de fremmøtte. Det ble med litt vassing.