Helt øst i Hakklokalven er det en liten vik. Den er skilt fra resten av vannet ved en steinbro. I dag hadde vannet her en vakker, blå farge, siden den reflekterte den blåfargede himmelen gjennom en klar luft.
TweetDe fleste som sykler gjennom Sørkedalen velger den til tider mye trafikkerte Sørkedalsveien. Et meget godt alternativ til den nordligste delen av den, er Zinoberveien. Den er roligere, og er dessuten morsommere å sykle. Her går den gjennom gårdstunet på Pinsle.
På skogsbilveien øst for Store Sandungen lå denne huggormen rolig med oppløftet hode. Den lot seg også fotografere på nært hold.
Det er mange måter å bruke Marka på. En aktivitet er paragliding, der entusiastene kaster seg utfor kanten ved Kronprinsens utsikt. På bildet samles fallskjermlinene rett før take-off.