Det tok fem dager fra Migaren var i fullt sprang til den var stivnet til is for vinteren. Også nå et imponerende skue, som vil bygge på seg inntil våren kommer, eller eventuelt sent høstregn øker vannføringen igjen.
TweetVambutjern har flott isflate, men om den er sikker, vites ikke. Bekken er ennå åpen, men her er det ellers frosne myrer og tele i bakken over alt.
Et lite lysskjær i nord flammer opp, men det er ubehagelig kaldt, minus 6 grader, og en nordavind veier over isflaten. Nesten hele vannet er allerede islagt og ingen andre er ute nå like før mørket kommer.
Brygga til Øyangen Vel ligger ensom og tilfrosset og det er langt til vår nå en kveld i november. Isende nordavind gjør det ubehagelig, og det er bare å komme i hus.