Padling er en fin syssel i Marka, der en får utforsket naturen fra en annen kant enn til fots eller på sykkel. Her har fotografen snart fullført første runde på Langvann, som ligger mellom de omtrent jevnstore naboene Elvann og Trehørningen.
På en regntung kveld ble det en pause på grensen mellom Gjøvik og Vestre Toten. Her er det Hunnselva som markerer grensen mellom de to kommunene. Bildet er tatt på sykkelruten mellom Gjøvik og Raufoss.
Det er fint å sykle på fylkesveien mellom Lena og Reinsvoll. En del av strekningen går på gang- og sykkelvei, mens noen kilometer går på lite trafikkerte veier. Syklisten på bildet holdt høy fart på denne, men hadde i alle fall tid til å kaste et blikk mot fotografen som kom i motsatt retning.