Bislingen fjellstue er stengt, og forfallet er dessverre svært synlig: knuste vinduer der gardinene blafrer i vinden. Nesten litt spøkelsesaktig. Til gjengjeld har løypemaskinen satt spor på bilveien, til glede for fotografen og eventuelle andre skiløpere.
TweetNoen har kost seg med brede ski og kjørt ned traseen for strømledningene til Bislingen fjellstue. Dette er et flatt parti, men det knekker og blir bratt litt borti lia. I bakgrunnen, ca. 17 km unna, sees Hadelands høyeste ås, Hvalebykampen, som rager 771 moh.
Det har blitt mildere, men bare de høyeste trærne på Heikampen har sluppet snøbyrden. Den lavere skogen langs løypa i Tjuvdalen fra Vestre Fyllingen til Hansemyrene viser oss at det fortsatt er vinter.
Ingen sak på en dag med 3-4 kuldegrader å arbeide nord i Kalvsjøen med reparasjon av demningen som ble bygd i 1889. Vannverket prøver å gjøre midlertidige utbedringer, men kunne fortelle at det nok må større operasjoner til for å få dammen tett.