På vei fra Utsjøen eller Benkemyra går man for det meste gjennom skog. Men her ved Storbråten åpner landskapet seg, løypa fortsetter nedover jordene - og hele veien er det super utsikt mot Mistberget og Hurdal.
TweetInn i skogen fra parkeringsplassen - og rett nordover til Tretjernsmyra og Lynesvangen. Fra Benkemyra har man hele løypenettet i Gullverket "til disposisjon".
Det går løyper i to retninger fra Benkemyra: Nordover til Lynesvangen og mot sør - til Jøndalsvangen og Utsjøen. Stor parkeringsplass er med på å gjøre Benkemyra til et attraktivt startsted.
40-års jubileet for Holmenkollmarsjen kunne ikke valgt en bedre dag enn i dag for jubileumsrennet. 7000 skiløpere fikk oppleve Marka badet i sol, og det var bare blide fjes å se overalt. Her ved passering Tryvannstua noen få kilometer fra mål.