Det er et frodig og fint kulturlandskap man omgis av når man sykler på veiene i Nannestad. Bildet er tatt fra Låkedalsvegen der den krysser Melby-gårdene. Det er en stille og rolig grusvei. Vi ser østover i Nannestad.
TweetDet er ikke så ofte man krysser en såpass stor elv når man sykler på Romerikssletta. Men fra Låkedalsvegen - i bunnen av Låkedalen - har man god utsikt mot Leira, som snor seg nedover i landskapet. Den har sine kilder ved Lushaugen, i grenseområdet mellom Hurdal og Gran.
Nannestad kirke ligger fint til ved Nannestadvegen, sør for sentrum. Den er opprinnelig fra middelalderen, inneholder deler av en romansk stenkirke som nevnes i Håkon Håkonssons saga. Den ble ombygd i 1963. Det er i alt fire kirker i Nannestad.
Kjøpesenter - og like i nærheten skoler og kommunehus. Vi er midt i Nannestad nå - i krysset mellom Nannestadvegen og Teievegen.