Det er blank is på vanna i Marka, men til tross for partier med 1-2 cm overvann og tynn overvannsis enkelte steder, går det helt fint å pigge seg rundt med ski og staver.
TweetEn og annen syklist passerte Bjørnholt (372 moh.) på formiddagen, ellers var det ingen tegn til liv ved plassen. Egentlig ikke så rart, her var det farlig glatt utendørs!
Den gamle Nordmarksveien fra Hammeren til Bjørnholt var et bedre valg enn en islagt kjørevei denne siste søndagen før jul.
Vakre farger over Skjærsjøen (258 moh.) denne 4. søndag i advent, men vind og temperaturer rundt +5 grader har sendt vinteren på dør igjen. Bjørnsjøelva, som renner ned i Skjærsjøen, går flomstor, og med skikkelig nedbør i tillegg er det mye overvann på isen nå.