Øståsen Skiløyper har laget ny trasé for skiløype og sykkel på strekningen mellom Lygna og Badstuvegen. Her er det fint å sykle!
TweetHer ute på kanten av åsen er det flott utsikt i alle retninger denne flotte sommerkvelden.
Lygnasæter er et populært sted både for veifarende mellom Hadeland og Toten og for de som vil tilbringe noen dager i høyden her oppe på åsen. Her er det både hotell, kro, kiosk, bensinstasjon og gatekjøkken - og ikke minst et supert turterreng.
Dette er et knutepunkt ved Badstuvegen både sommer og vinter. Veien rett fram går oppover dalen mot Svera og videre innover Øståsen. Bak oss går veien ut på gamle riksvei 4. Til venstre går turvei og skiløypetrasé opp mot Lygna, mens man vinterstid kan ta til høyre i retning Moen skole. Øståsen Skiløyper har satt opp skilt som viser vei både for syklende og skiløpere.