Dagens eiere/vertskap på Gupu tok hyggelig imot sultne turgjengere. Alle forlot stedet med bare gode minner.
TweetSøndag gikk denne gjengen på 17 damer hele Kikutmassivet på langs: fra Kikutstua i løype til nordsiden av massivet, så via blåsti og fritt i terrenget over Sandungskollen og nabokollene helt til Kikuttoppen var unnagjort. Her oppe er snøen dyp, og det er masse hare- og orrfuglspor. Tåka sørget for at utsikten var svært begrenset. Bildet er tatt et sted mellom Sandungskollen og Askehøgda.
Hver vinter samles medlemmer av Damenes Skiklubb til sin tradisjonsrike kollerangling. Denne helgen sto Kikutmassivet for tur, og søndag gikk gjengen "off piste" over Sandungskollen og dens på kartet navnløse nabo Middagskollen, Askehøgda, Porthøgda og Kikuttoppen. Her på vei opp til førstnevnte.
Det var 30 deltagere på denne seniorturen, som gikk fra Hellerud til Rustadsaga og til Ulsrud. Her går vi i strålende solskinn over akebakkene ved Rustad skole og like innunder den gamle middelaldergården Langerud.