Over tåka tittet sola frem, og det var flott å gå til Gørjahytta fra Movatn. Veien videre er brøytet, så det var bare å gjøre vendereis.
TweetSlik så soloppgangen ut som ga regnbuen på bilde nr. 28187. Egentlig ganske typisk, først med gyllent lys på toppen av Haugskollen sydvest for Lommedalen, men så tok det av: et nedbørområde, ikke spådd av yr.no, kom inn fra nordvest, og ga en kortvarig regnskur over Vestre Bærum. Mesteparten av skuren gikk nord for oss, dvs. over Marka. Det kan ha gitt spennende føre og glatte veier.
Et noe uvanlig syn i desember, full regnbue ved soloppgang. Det var til og med tendenser til dobbel regnbue i endene, her i østre ende (høyre). Bildet er tatt fra øvre del av Løkenhavna mot Lommedalen. Åsene i bakgrunnen er Kirkebykollen og Vensåskollene.
Vi rakk akkurat Bærums Verk på den rette tiden til å ta bilder av julebelysningen der. Omtrent midt i blåtimen er best, for da blir ikke lyset fra natriumlampene i veibelysningen der dominerende. Bildet viser toppen av Verksfossen med bruer og skorsteinen på fyrhuset innhyllet i lys.