Multene begynner å bli modne. Disse kan få stå noen dager til, der de modnes i en folketom lysløype på Ringkollen.
TweetI dag var det tid for en topptur i nærområdet. Fra Brandbukampen er det vid utsikt over Hadeland, og Sølvsberget (til venstre i bildet) ruver i landskapet. Vi ser også Røykenvika, en vik i Randsfjorden, nedenfor oss. Utenfor venstre bildekant ligger Hvalebykampen, som har samme form som disse to andre lokale, og vulkanske, åsene. Bildet er tatt fra startstedet mange paragliderentusiaster bruker.
På Bleiken stasjon nord for Brandbu viser skiltet at det er ni mil til Oslo. Hvis du ikke orker å gå, kan du jo ta toget.
Mange liker å sykle på de mindre veiene på Hadeland. Her ved Bleiken stasjon er det fin utsikt mot Randsfjorden og Brandbukampen, som vi tok en tur opp på.