Det ser varmt ut, men det var iskaldt over Langvatnet. Litt vind og mange kuldegrader. Men flotte scooterspor.
TweetHer er det nykjørt, burde vært vært tatt en runde med beitepusser før sesongen, men her var det ikke gjort. Paana 125 lager fine skispor. Bildet er tatt mot øst.
Det er noen ganger det klaffer med kulde og høytrykk. Da legger isen seg, og turskøyter må fram. Disse forholdene varte i flere dager, men det kommer alltid snø i uke 2, så også denne gangen. Her er jeg ved Bøtet i Åsa for å sjekke istykkelsen for RegObs. Skummel råk her, alltid et usikkert sted. NB! Husk nødvendig utstyr og kompetanse hvis du skal utpå isen. Vi skimter Skardveien på toppen av åsen.
Her er den eldste isen, og i bukta ved Vik og bort hit ved Steinsåsen var det mange utpå. NB! Husk nødvendig utstyr og kompetanse hvis du skal utpå isen.