De fantastiske løypekjørerne på Totenåsen syntes det ville være gøy å vise frem sin flotte maskinpark til publikum, og i dag gjorde de det på Rausteinshytta med tre løypemaskiner og scootere. Det var anledning til å få sitte i maskinene, samt få snakke med løypekjørerne. Her er gjengen samlet. Hadde med bålpanne, og fyrte på under oppholdet.
TweetTotenåsløyper AS stilte med maskiner og mannskap på Rausteinshytta fra kl. 11 til 15. I strålende sol og mange varmegrader var det mange som tok turen opp og slo av en prat.
Selv med tolv grader i skyggen og en god del varmere i solen, var det skiføre fra Guriby og By i Lommedalen i dag. Fotografen valgte raske skøyteski på dagens tur, som gikk til Løvlia og Ringsmyrene. Også de som gikk klassisk, hadde fine spor å gå i. Gliden var god den, selv om det var påskeføre i enkelte solhellinger. Termometeret på Monsebråtan viste 13,5 °C. Bildet er tatt rett innenfor Tverrelva, og gir en typisk illustrasjon av forholdene.
Åpne bekker både langs og på tvers av løypa blir et stadig vanligere syn, liten tvil om at varmen gir tidlige vårtegn.