På golfbanen i Ytre Enebakk var det lørdag fullt mulig å prøve skiene. Terrenget her er fint og jevnt, og det er got utsikt til bebyggelsen bak innsjøen Mjær. Vestby gård sees til venstre på bildet, mens Marie kapell skimtes bak trærne til høyre for skiløperen.
TweetI en svært snefattig vinter var det noen som fant frem til skiføre i Sørmarka på lørdag. Østmarka golfklubbs bane i Ytre Enebakk hadde et tynt, men farbart snedekke med godt tørrvoksføre. På bildet sees Vestby gård til høyre.
Lysløypen i Bollerudåsen starter ved Hebekk, men selv om det har kommet litt sne, er det foreløpig ikke skiføre her. Is var det imidlertid nok av denne helgen midt i januar.
Tross begredelige skiforhold rundt i Oslomarka er det mulig å gå mange steder. Her på en av myrene ved Spålsveieb