Ikke en sky å se på himmelen, og skifolket trasket forventningsfullt opp fra Sørkedalen skole til Pipenhus hvor det var fine spor på Heggeliveien. På bildet ser vi Søndre Åmot, som er den første gården turfolket møter etter å ha kommet fra Sørkedalen skole. Kanskje også den gården med best beliggenhet i Sørkedalen?
TweetScooterløypen fra Langtjern mot Møkkalitjern går forbi Vakersetra like ved den kryssende løypen på skogsbilveien øst for Nordre Heggelivann. I dag var det bare spor etter en enslig skiløper som hadde prøvd seg i utforkjøringen fra Vakersetra til vannet.
I dag var det solskinn på Krokskogen, og i og med at dagene nå begynner å bli lengre, blir det stadig mer sol å få for Vakersetra, i alle fall for det øverste huset på vollen.
Alltid like vakkert her nord i Spålen, men ekstra flott i dag, med nysnø på vannet og et enslig scooterspor som frister skiløperne