I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Stor takk til bøndene som lar oss kjøre opp løyper på deres eiendom. Her blir det solbær til sommeren!
Se på bildetBildet er tatt på Mariehaugen, og vi ser Ask og Holleia i bakgrunnen. Her går løypa mellom solbergbuskene.
Se på bildetDet er bra med parkeringsmuligheter ved Røyse skole utenom skoletiden. På dagtid i uka kan det være ganske fullt her. Skiløypene går rett nord for parkeringsplassen. Vi ser Libakke rett frem. Her er det fint å gå Røyse rundt, og ligger litt mer snørikt og solrikt til.
Se på bildetBildet er tatt sydvest mot Vikersund, dette er like ved Tyrifjorden skole, du skimter låven i forgrunnen.
Se på bildetBildet er tatt vestover, og vi ser Nordfjorden og Holleia i bakgrunnen. Blir alltid litt kryssing av veier på bygdeløyper.
Se på bildetBildet er tatt ved Frysugata mellom Røyse skole (Libakke) og Onsaker. Mange på ski denne dagen, og flotte forhold.
Se på bildetVi hadde gått fra Gomnes denne dagen i flotte løyper. Bildet er tatt rett øst for Hanserudstua.
Se på bildetVed Mosmoen blir det lagt ut litt grønnsaker som ikke er egnet for menneskeføde, noe både elg og rådyr setter stor pris på. Et av de sikreste stedene å se dyr i skumring i Hole.
Se på bildetHer ser vi mot Selte fra skogen i Hvitmyr. Nordmarka/Krokskogen i bakgrunnen
Se på bildetFra Hundstad ned mot Svensrud. Nordmarksryggen i bakgrunnen. Jevn, fin og slak bakke.
Se på bildetBildet er tatt ved Fjell, mot Gomnes. Ask og Holleia i bakgrunnen.
Se på bildetDet var ikke noe å klage over i Hole-bygda i dag. Solen skinte fra skyfri himmel, og Holeværingens perfekte skispor fikk en gyllen glans i motlyset.
Se på bildetHoleværingens preppemannskap har lagt nydelige trikkeskinner i løypenettet i Hole-bygda.
Se på bildetHer er det nykjørt, burde vært vært tatt en runde med beitepusser før sesongen, men her var det ikke gjort. Paana 125 lager fine skispor. Bildet er tatt mot øst.
Se på bildetVed å bruke snøsamler er det blitt nok snø til skispor her ved Libakke. Løypa går mot Gomnes til høyre og mot Hunstad til venstre.
Se på bildetLøypa som går mot Svingerud og Arkitekt Mo. Tåka henger over Krokskogens rygg.
Se på bildetBildet er tatt fra Svingerud opp mot Libakke. Kaldt, fint og flott lys tidlig i januar.
Se på bildetHer gikk vi på bare sålen, tidlig i januar og fine forhold, selv om det ikke var trikkeskinner. Bildet er fra Bymoen/Mosmoen.
Se på bildetHer går scootersporet over plenen til huset hos en grunneier, veldig snilt. Bedriftsidrettens ti på topp har også postkassa si her. Gården/stedet på bildet heter Myra.
Se på bildetSnøsamler og scooterspor som går innimellom solbærbuskene ved Gomnes.
Se på bildetLitt grus fra veien som er krysset. Best å ha grusski til dette bruket. Flotte løyper, og uten snøsamler hadde det ikke vært nok snø til å sette spor.
Se på bildetFine forhold denne dagen i mars 2013. Bilde er tatt mot Hundstad, rett ved Skrangledalen.
Se på bildetSol og dine løyper ved Gomnes. Bildet er tatt nordover, og vi ser at Nordfjorden, som er er tarm på Tyrifjorden, er delvis islagt (til venstre).
Se på bildetHer har vi kjørt med beitepusser. Det gjør stor forskjell når det er lite snø og jåstubben stikker opp. Bilde er tatt opp mot By.
Se på bildet29 bilder vist.