I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
To skispor - og så et jernbanespor ved siden av. Slik er det mange steder i Sørmarka. Disse sporene befinner seg like ved Kråkstad stasjon.
Se på bildetNår toget nå har passert, kan man krysse sporet, og ta på seg skiene. Løypene starter bak den hvite bilen som venter på toget. Og da kan man gå innover til Granerud, eller ta turen opp i lysløypa, som går i skogen bakerst til venstre.
Se på bildet2 bilder vist.