I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Lysløypen i Dalsåsen starter helt nede ved bebyggelsen ved Mortensrud (Dal). Herfra har man en fin inngang til Østmarka fra vest.
Se på bildetPå vårparten er det ofte at joggere tar i bruk skiløypetraseene nær bebyggelsen. Dette kan være til irritasjon for noen, men denne mannen løp i alle fall mellom skisporene.
Se på bildet2 bilder vist.