I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
I luftlinje befinner vi oss ca. 1,5 kilometer fra Oslofjorden. Nå i slutten av mars er det fortsatt full vinter og fine spor ved løypestart på Filtvet. Men Fremadbanen er brøytet - og minner oss om at det går mot sesongskifte nå.
Se på bildetMange spor er kjørt opp ved gården Røstad. Her går lysløypa på Filtvet, og her går en av hovedløypene nordover gjennom Hurummarka. I nordvestlig retning går det løype mot Nøklemyr. Det er fortsatt fine forhold - nå i slutten av mars.
Se på bildetDe lange løypetraseene i Hurummarka går i nord-sør-retning. Ved Svartvannsbekken er det en kort, men viktig tverrforbindelse. Her ser vi hovedløypa som går nordover mot Aklangen og Stikkvannshytta - og tverrforbindelsen mot Røedseterpytten inn til venstre.
Se på bildet3 bilder vist.