I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Fortsatt bra med snø i terrenget, og på veien holder skiføret godt.
Se på bildetHøydedraget mellom Eriksmyr og Ausenebekken. Her går løypa mer enn 300 høydemeter over havet. Snødybde 50 cm.
Se på bildetPreppingen er i gang i Hurum. Forholdene er bra på veiene, men det er lite snø i skogen. Bildet er tatt like ved Stikkvann.
Se på bildetFine spor sørover fra Stikkvann og Eriksmyr. Østernmyra nå. Det er en flott marsdag i Hurummarka.
Se på bildetRøde Kors stod som vertskap på Stikkvannshytta denne helgen. Mange nøt en strålende palmesøndag i solveggen, eller ved bordene ned mot Stikkvann.
Se på bildetKommer man sørfra, kan man her ved Ausenebekken velge å gå rett fram mot Stikkvannshytta, eller svinge opp til venstre, og sette kursen sørover igjen i en mer vestlig trasé.
Se på bildetLøypedele på Østernmyra - løype 890/891 nordover mot Eriksmyr og Stikkvannshytta.
Se på bildetLøypa til høyre går mot Rødvannsveien og Røskestadvannet (løype 883) og løypa til høyre går mot Langmyr (løype 884).
Se på bildetLøypa til venstre går mot Stikkvann og Stikkvannshytta (løype 890), og løypa til høyre går mot Ausenebekken og Stikkvannshytta (løype 891).
Se på bildetFra Stikkvannsrennet 2010. Fantastisk skiføre, knallblå himmel og sol. 600 turdeltagere storkoser seg med vafler og forfriskninger i solveggen på Stikkvannshytta.
Se på bildet14 bilder vist.