I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Selv om det er fine forhold og rikelig med snø, har vi noen «problemområder», spesielt om våren. Her fra Eriksmyr, rett før Stikkvannet.
Se på bildetTil høyre kan man gå over Langmyr tilbake til Filtvet, eller fortsette til Stikkvannshytta.
Se på bildetFra Bjønnåsen kan man se helt til Norefjell og Oslo. Runden om Bjønnåsen er som regel veldig snøsikker, men i år har mye av snøen blåst bort på toppen.
Se på bildetLøype 895 Skatvedt - Mørkvannet rett etter tunnelen under Rv23
Se på bildet18 bilder vist.