I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Brukbare forhold på skogsbilveiene ved Veset, det tynne snølaget tatt i betraktning. Det ble kjørt løyper her i dag.
Se på bildetDet ble kjørt opp løyper i Vardalsåsen i dag. Bra forhold, men litt tidlig for nyskiene. Bildet er tatt ved Veset, rett sør for bommen.
Se på bildetI kveld var det sykkeltur rundt Skumsjøen. Nordvest for vannet ligger utfartsparkeringen ved Veset, der dette bildet er tatt.
Se på bildetRett før skiløypen fra Sveum kommer frem til parkeringsplassen på Veset, passeres Vesetsetra. Enn så lenge var det fint vær her, og som vi ser, nok sne.
Se på bildetVeset ligger ved vegen over Vardalsåsen, og her går det en nord-syd løype tvers over vegen. Den kommer fra Vesterås-Torvmyra og går via Veset videre syd til Skumsjøen. Herfra til Skumsjøen er det 7,5 km.
Se på bildet5 bilder vist.