I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Veien som går nær jernbanelinja mellom Vestby og Ås er fin å sykle. Her er det stille og rolig, og man sykler delvis på asfalt, delvis på grus. Jernbanesporene krysses en gang, på bru her ved Tveter. Så er det bare å tråkke seg opp bakken, og fortsette i lett terreng nordover.
Se på bildetPraktfullt kulturlandskap kledd i strålende sol og nysnø. Like før løypen krysser Støttumveien og svinger ned en liten kneik til jordet der du ser jernbanebrua på Tveter.
Se på bildetPå vei fra Tveter mot Ålerud over jordene på Kjensli gård, for anledningen kjørt opp med traktordrevet Vossaspor.
Se på bildet3 bilder vist.