I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Også over jordene ved Spikkestad var det nok snø til at det var mulig å preparere med stor maskin,og det var nesten litt uvirkelig at det fortsatt er to uker igjen til første søndag i advent.
Se på bildetSyklistene har fått sin egen parkeringsplass på den oppgraderte Spikkestad stasjon.
Se på bildetHer må toget pent stoppe nå. Jernbanestasjonen på Spikkestad er oppgradert, og perrongen forlenget. Men ikke bare det. Den er også flyttet et par hundre meter i retning Røyken. Dermed er Spikkestadbanen blitt tilsvarende kortere.
Se på bildetDen sørvestre delen av Marka har i vinter hatt mer sne enn de østre deler, og det har derfor vært gode forhold i Kjekstadmarka lenge. I dag var det nykjørte spor de fleste steder, slik som her ved Spikkestad. Vi ser Rud gård i bakgrunnen.
Se på bildetOldtidsveien fra Spikkestad går gjennom et frodig kulturlandskap. Veien er et godt alternativ til den asfalterte Spikkestadveien.
Se på bildetToget til Oslo og Moss er straks klart til avgang fra Spikkestad. I bakgrunnen ser vi såvidt den brua som må benyttes for at man skal komme over på den andre siden av sporet. Og da er det bare å velge og vrake blant mange fine sykkelveier.
Se på bildetLøypebas Trygve Rud var onsdag kveld ute og freste opp lysløypa på Spikkestad. Denne kvelden var det skiløpere fra Åros som var kommet til Spikkestad for å benytte seg av Trygves innsats for å få oss ut på ski!
Se på bildetLøypebas Trygve Rud var onsdag kveld ute og freste opp lysløypa på Spikkestad. Den effektive fresen på hans Panaa 125 ga svært gode spor som mange satt pris på. Denne kvelden var det skiløpere fra Åros som var kommet til Spikkestad for å benytte seg av Trygves innsats for å få oss ut på ski! Hvis kulden holder seg vil forholdene i Lysløypa på Spikkestad og videre oppover Elvelia holde seg bra til løypene blir slitt ned.
Se på bildetLøypebas Trygve Rud var onsdag kveld ute og freste opp lysløypa på Spikkestad. Den effektive fresen på hans Panaa 125 ga svært gode spor som mange satt pris på.
Se på bildetSpikkestad barneskole har enkelt tilgang til løypenettet, skolen ligger ved IL ROS Skistadion.
Se på bildetEtter å ha syklet langs frodige kornåkre innover fra Spikkestad, er det ikke langt igjen til man er inne i skogen. Et siste blikk bakover - fra Kjos gård.
Se på bildetKommer man med toget til Spikkestad - og har tenkt seg på sykkeltur i Kjekstadmarka - kan det være veldig greit å finne et sykkelverksted på perrongen.
Se på bildetSpikkestad ligger foran - innover til høyre ser vi Kjekstadmarkas skoger. Kornåkrene står fine langs veien.
Se på bildetLøypa til Spikkestad Ungdomskole har egen jernbaneundergang. Toget er på vei fra Spikkestad til Moss, første stopp er Åsaker.
Se på bildet16 bilder vist.