I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Også denne lørdagen var det så godt som helt fullt på parkeringsplassen langs E16 ved Brovoll. Brovoll er virkelig blitt et populært startsted for folk som vil ut på ski, snøsikkert som det er.
Se på bildetUt og inn av Lunnertunnelen kjører det biler - rett over tunnelen kjører skiløperne. Til venstre for veien ser vi utfartsparkeringen. Utenfor bildet, på høyre side, ligger bygningene på Brovoll.
Se på bildetNoen bruker mynt og kort, og da blir det lett kø. Vi ser bomstasjonen på riksvei 35 ved Brovoll, og utfartsparkeringen som ligger på vestsiden. Klokelig nok er det også anlagt en parkeringsplass på østsiden. Vi er i grenseland mellom Hadelandsåsene og Romeriksåsene, og ser rett inn i sistnevnte område. Dette stedet er utgangspunkt både for veier og løyper i begge retninger.
Se på bildetSolen har gått ned over Brovoll, men fortsatt står noen biler igjen på parkeringsplassen. Denne parkeringsplassen ligger tett inntil riksveg 35 og er helt gratis. Ikke mange steder i Oslomarka hvor det er tilrettelagt slik.
Se på bildetUtfartsparkeringa på Bruvoll er et populært og lett tilgjenglig alternativ om man skal ut i Marka. Hvorfor kjøre langt innover i skogen og måtte betale når man kan kjøre motorveg helt fram, og til og med parkere helt gratis her?
Se på bildetFra parkeringsplassen ved riksvei 35 mellom Grua og Nannestad er det kort vei til Bruvoll.
Se på bildetVed Riksvei 35 mellom Grua og Nannestad er det gratis parkering på begge sider av bomstasjonen like ved Bruvoll.
Se på bildet7 bilder vist.