I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Moen sportsklubb sitt idrettsanlegg ligger høyt og fritt til ved Amundrudvegen.
Se på bildetAmundrudvegen er lang, og det går jevnt oppover. Tar man seg en etterlengtet pust i bakken, kan man nyte flott utsikt over mot Tingelstadhøgda og områdene rundt Randsfjorden.
Se på bildetDe forholdsvis nye skiltene i krysset på Jølsen viser veg for syklistene. Øståsen Skiløyper har gjennomført en omfattende skilting både av skiløyper og sykkeltraseer her i området.
Se på bildetKjølvegen går opp hit til Jølsen fra Brandbu, og fortsetter videre innover åsen til høyre. Tar vi til venstre her, kan vi følge Åstjernvegen til Åstjern.
Se på bildetHer følger blåmerket rute skogsvegen Grantre-vegen videre nesten til Jølsen.
Se på bildetDette bilde er tatt fra Grantre-vegen som går mellom sagbruket Gran Tre og Jølsen. Her ser vi Sølvsberget og Buhamaren.
Se på bildetI august 2008 ble vegavgiften på Åstjernvegen satt opp til kr. 40,- Ny bomkasse ble også satt opp på Jølsen.
Se på bildet7 bilder vist.