I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
De stirrer og stirrer, kuene som aner fred og ingen fare nord for Krafttjennet. Her er det bare å stoppe opp, og ta tiden til hjelp. Kuene har tross alt førsteretten til å oppholde seg her.
Se på bildetSauene rår grunnen på Lensmannsvangen. De lar seg ikke forstyrre av at det kommer en syklist forbi på Spetalsvegen.
Se på bildetHer på Lensmannsvangen har Mistbergets venner satt opp skilt som viser vei til topps på Mistberget. Benker og bord har de også satt opp, så dette er et fint sted å raste.
Se på bildetFra dette krysset nordvest for Krafttjennet starter stigningen oppover mot Vingerdalstua.
Se på bildetBiltrafikken stopper ved Krafttjennet. Men for syklister og turgåere er det bare å fortsette!
Se på bildet7 bilder vist.