I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Noen trær i Marka har fått påmalt dekorasjon. En nyttig sådan - til tider en svært velkommen veiviser. Bildet er tatt i scooterløypen mellom Djupdalsveien og Mustadkroken.
Se på bildetDen flotte scootertraseen fra Djupdalsveien fører helt frem til døren på Mustadkroken. Det var stille her denne søndagsettermiddagen.
Se på bildetKlokken har så vidt passert 14, og det er solnedgang på Høymyr. Lille julaften er en kort dag, så det var en god følelse at den lyse delen av dagen var benyttet i noen mil av løypene på Krokskogen.
Se på bildetMer enn nok sne fra Høymyr mot Sørsetra i dag. Myk voks var tingen under skiene.
Se på bildetToresplassløypa venter på mer sne. Foreløpig er det bare Djupdalsløypa som er preparert mellom Sollihøgda og Sørsetra.
Se på bildetTolv kuldegrader ved start på Høymyr i dag, men mange trosset temperaturen og fikk seg en fin tur inn til Sørsetra.
Se på bildetDet er en stund siden løypen fra Sollihøgda til Mustadkroken var preparert, så vi fikk den for oss selv på den flotte palmesøndagen i 2009. Bildet er tatt fra vestsiden av vannet, i retning Mustadkroken.
Se på bildetMed 25 cm nysnø på Sollihøgda og maskinprepping gjennom Djupdalen mot Sørsetra var det klart for en ny skidag i november. Dermed var det bra forhold herfra i tre av novembers helger.
Se på bildetFra utfartsparkeringen på Høymyr ved Sollihøgda går det løyper inn mot Sørsetra. I dag var det 12 minusgrader her, men med sol fra skyfri himmel var det stor utfart.
Se på bildet9 bilder vist.