I Markadatabasen finner du et omfattende bildearkiv med bilder fra Oslomarka og omkringliggende områder som dekkes av Markadatabasen. I tillegg til markabilder vil du finne bilder fra kurs og arrangementer, for eksempel gamle World Cup arrangementer i Holmenkollen. Du søker og navigerer i disse bildene ved hjelp av den avanserte søkefunksjonen. Du kan evt. også gjøre enkelt fritekstsøk mot bildenes titler ved hjelp av søkefeltet oppe til høyre.
Nedenfor ser du bare de nyeste bildene som er lagt inn.
Nesten 100 skiløpere hadde tatt turen i strålende sol til Kafé Olai på Høybråten gård i Nesoddmarka. Fullt med glade barn og voksne både inn og ute rundt bålpanna.
Se på bildetVi ser mot sør, omtrent der løypa krysser Kirkeveien, ikke langt fra Nesodden kirke.
Se på bildetEn gang var det småbruk her. Det ble ryddet omkring 1870 av de svenske innvandrerne Olle og Anne Pedersen. Nå er stedet er populært turmål, med speiderhytta som samlingssted.
Se på bildetHasle, på østsiden av Nesoddlandet, er et fint utgangspunkt for skiturer både mot nord og sør. Her er det også vinterparkering på snø.
Se på bildetTjernsbråtan er et populært turmål i Nesoddmarka. Stedet benyttes som speiderhytte, og det er servering her i helgene vinterstid.
Se på bildetDet er et imponerende løypenett i Nesoddmarka med godt preparerte løyper. Her ved løypekrysset syd for Gulstad. Herfra løyper sydover mot Måren og mot Seirsten ved Drøbak.
Se på bildetOpprinnelig var det en husmannsplass. Vi skimter også Svestadtjern. Fantastiske forhold i Nesoddmarka i mars 2009.
Se på bildetLøypa fra Hasle til Svestad går gjennom åpent og koselig Nesodd-landskap. Nesoddlandet er fremdeles dekket av store snømengder nå i slutten av mars - noe som ikke er helt vanlig.
Se på bildetVi må tilbake til vinteren 2006 for å finne like flotte forhold på Nesodden som i vinter. Mange folk var ute i løypene denne lørdagen, som her ved Hasle (sett nordover).
Se på bildet11 bilder vist.