Bruk skjemaet under til å søke etter bilder og sortere resultatet. Merk at det er mange kombinasjoner som ikke vil gi resultat. Resultatet vises i bildeslideshowet og i tabell under skjemaet. Slideshowet spiller av seg selv hvis muspekeren holdes utenfor bildet.
Selv om tettstedet Sandvika, som også har bystatus, ikke har umiddelbar nærhet til Marka, er det likevel fint å starte en sykkeltur herfra. Flere ruter leder inn i både Bærumsmarka og Vestmarka. På bildet ser vi Løkke bro som går over Sandvikselva. Over den sykler man hvis man for eksempel vil ta sykkelruten til Valler (rute 482) med videre forbindelse inn i Bærumsmarka.
En flott måte å komme seg inn i Marka på er å sykle fra Sandvika til Valler. Derfra kommer man inn i området ved Dælivann. Deler av sykkelruten fra Sandvika går på fine turveier. Her ser vi også at det er muligheter for å sette seg ned på en benk hvis man skulle ha behov for det.